Krytý bazén a koupaliště v Brně na Kraví hoře

Kvalitní odpočinek ve vyhledávaném rekonstruovaném areálu

Kontaktní informace

+420 543 216 434
Oficiální stránky

Poznámky

Brno, Kraví hora, kontakt: Sportovní a rekreační areál Kraví hora, příspěvková organizace

Na Kraví hoře v Brně je v provozu rekonstruovaný plavecký areál.

Konstrukce haly je provedena ze zajímavých, esteticky dobře působících lepených dřevěných trámů, od bazénů se návštěvníkům naskytne úchvatný pohled přes obrovské skleněné stěny na Brno.

Vnitřní bazény jsou dva: hlavní má délku 25 metrů a šest plaveckých drah, vedlejší slouží jako brouzdaliště pro děti, jsou v něm instalovány chrliče vody. Uvnitř haly se nachází ještě vířivka a parní komora.

Venkovní areál je otevřen za pěkného počasí, dominantou je zde 50 m dlouhý bazén. Okolo bazénu návštěvníci využívají skluzavky a velkou plochu na slunění.

Návštěvník musí počítat s tím, že někdy bývá bazén částečně obsazen nájemci (rozpis je na webu) a také s tím, že areál má omezenou kapacitu (počet je automaticky hlídán), takže se dovnitř nemusíte dostat. V Brně a okolí je totiž podobných areálů absolutní nedostatek. Doporučená doba k návštěvě je v sobotu či v neděli ráno.

Rekonstrukce a dostavba bazénů na Kraví hoře v Brně byla projektována v letech 2000 - 2002, stavba probíhala v letech 2002 - 2004. Provoz byl zahájen v květnu 2004. Projekt ateliéru DRNH dostal hned několik ocenění - např. titul Bazén roku 2004.

Čím odborníky i laiky bazén nadchne po stavební stránce? Byl zde promyšleně použit tzv. pohledový beton (musel se velmi přesně míchat) pro hladký povrch stěn. Velmi důkladně byla projektována jižní stěna tak, aby využívala slunečních paprsků k ohřevu budovy a aby teplo neunikalo ven. Zaujmou i podlahy z černé břidlice, která akumuluje teplo. Jižní prosvícená stěna je také velkolepou dominantou Kraví hory v noci a přitom ve dne neruší okolní prostor. Prostory pro převlékání byly řešeny v západním stylu, tj. společné (i když to kolem r. 2000 ještě nebylo zcela zvykem), čímž se mj. umožnil prostor pro bezproblémové návštěvy rodinám a školkám.


Umístění

GPS souřadnice

49°12'6.174"N, 16°35'6.661"E (/vchod do areálu)

Adresa

Brno-střed
Brno 602 00

Google Maps | Mapy.cz

Katastrální území
Veveří
Nadmořská výška
291 m.n.m.
Základní číselné údaje
Délka hlavního vnitřního bazénu: 25 m. Počet plaveckých drah: 6 Délka hlavního venkovního bazénu: 50 m. Zahájení provozu: květen 2004

Přístup

Příjezd vlakem

Nejbližší železniční stanice je Brno hlavní nádraží - 3,2 km. Odtud jezdí tramvaje.

Příjezd jinou hromadnou dopravou

Tramvají č. 4 na Náměstí míru v Masarykově čtvrti.

Příjezd osobním autem, parkování

K areálu na Kraví hoře lze přijet autem např. z centra ulicí Údolní nebo ze Žabovřesk okolo Kounicových kolejí ulicí Mučednickou a Březinovou. Menší parkoviště je přímo před areálem, další možnosti jsou v okolních ulicích.

Příjezd zájezdového autobusu, parkování busu

Velké parkoviště pro busy před bazénem není, řidič musí najít místo v nejbližších ulicích.

Přístup pěšky

Buď můžete jít z konečné zastávky tramvaje v Masarykově čtvrti na Náměstí míru anebo např. delší vycházkou ze zastávky tramvají Rybkova.

Příjezd na kole, parkování kol

K bazénu nevede žádná cyklistická stezka, parkování kol není vyřešeno.

Poznámky pro vozíčkáře

Vhodné též pro vozíčkáře, areál je řešen jako důsledně bezbariérový.

Rady a tipy

V sobotu či v neděli ráno si v areálu dobře zaplavete, než přijdou rodiny s dětmi. Pokud hledáte jen relaxační bazény, pak Kraví hora není dobrou volbou. Vířivka je v celém bazénu jediná, takže je často obsazena.

Přispěvatelé:

Jan Harmata
Vytvořeno:
Naposledy upraveno:
Datum poslední návštěvy redakce v terénu