Wellness hotelu Panorama v Blansku-Češkovicích

Malý areál s kvalitními službami, kde opravdu naberete sílu

Kontaktní informace

+420 516 418 111
Oficiální stránky
info@hotelpanorama.cz

Poznámky

Češkovice nemají vlastní katastrální území

Při hotelu Panorama v Blansku (či lépe řečeno ve stráni nad Blanskem), v místní části zvané Češkovice bylo roku 2007 zprovozněno wellness centrum. Je určeno pro hotelové hosty i pro veřejnost. Hosté v hotelu mají pobyt ve wellness obvykle zahrnut v hotelových "balíčcích". Rozvrh pobytu a procedur si  domlouvají v recepci. Pokud chcete jít do wellness a nejste v hotelu ubytováni, doporučujeme telefonickou rezervaci, wellness je v provozu jen v určité hodiny a má omezenou kapacitu.

Wellness má plošně poměrně malé rozměry. Velmi impozantně i při těchto malých rozměrech působí prostor s malým bazénem a proskleným výhledem na blízkou louku a rybníček. V bazénu si moc nezaplavete, rozměry jsou 3,5 m krát 6 m, hloubka je 1,3 metru (tak tři tempa, kapacita byla stanovena na 4 osoby), ale zato si můžete užívat protiproud a slanou vodu. Teplota vody v bazénu je 29 - 31°C. Další bazén je v provozu v letní sezoně venku, je přitom možno ho zakrýt a plavat pod střechou. Vedle vnitřního bazénu návštěvníci využívají vířivku pro 4 osoby s teplotou vody 36 °C a solární louku pro 2 osoby. V přilehlých místnostech si odpočinete v parní lázni, kde každý den v týdnu je jiná bylinková příměs, nebo můžete užít klasickou finskou saunu (obojí cca pro 4 osoby) nebo infrakabinu (cca pro 2 osoby). Nohy můžete povzbudit v Kneippově šlapací koupeli. Také si můžete domluvit různé druhy masáží od zkušeného a vlídného personálu. Do zdejšího wellness potřebujete plavky a 10 Kč na zálohu do zámku u skříňky v šatně. 

Provoz celého wellness (infrakabina, finská sauna, parní sauna, Kneippova šlapací koupel, vířivka, bazén, solární louka) obvykle v pátek a v sobotu v 17.45 a každý den kromě neděle také ve 20.00, vždy na dvě hodiny. Jiným, levnějším typem vstupu je užití   jen  vířivky,  bazénu a solární louky (tzv. "plavání") obvykle v 15.30 a v 16.30 vždy na 1 hodinu.


Umístění

GPS souřadnice

49°22'39.715"N, 16°40'33.990"E

Adresa

Těchov
Blansko 687 01

Google Maps | Mapy.cz

Katastrální území
Těchov
Nadmořská výška
454 m.n.m.
Základní číselné údaje
Kapacita wellness je 16 osob.

Přístup

Příjezd vlakem

V železniční stanici Blansko město - vzdálenost po silnici 3,7 km - zastavují jen osobní vlaky, ve stanici Blansko - vzdálenost po silnici 4,8 km - rychlíky i osobní vlaky.

Příjezd jinou hromadnou dopravou

Autobusem můžete jet od železniční stanice Blansko linkou 223. Zastávka je přímo před hotelem

Příjezd osobním autem, parkování

Z Blanska jeďte do prudkého kopce nejdřív sídlištěm, pak lesem směr Češkovice. Parkoviště je přímo před hotelem.

Příjezd zájezdového autobusu, parkování busu

Parkovat lze před hotelem.

Přístup pěšky

Pěšky je velmi zajímavé se k hotelu Panorama dostat z vlakové zastávky Blansko město po modré turistické značené trase pěkným skalnatým údolím podél potoka Palava - celkem 4 km. Na konci údolí značka uhýbá vpravo vzhůru do lesa, vy jděte osou údolí k hotelu.

Příjezd na kole, parkování kol

Údolí Palavy je sjízdné jen pro horská kola. K hotelu se můžete dostat po cyklotrase 5116. Stoupání z Blanska po silnici je hodně strmé, kola lze zapakovat ve stojanu ve dvoře hotelu.

Poznámky pro vozíčkáře

Areál je přístupný i vozíčkářům.

Přispěvatelé:

Jan Harmata
Vytvořeno:
Naposledy upraveno:
Datum poslední návštěvy redakce v terénu