Penzion a rozhledna Rumburak v Bítově

Ubytování a krásný rozhled v blízkosti známého hradu

Kontaktní informace

+420 777 348 757
Oficiální stránky
info@restaurantrumburak.cz

Penzion a rozhledna Rumburak jsou velmi sympatická zařízení cestovního ruchu, která podstatně zlepšila ubytovací a stravovací zázemí u hradu Bítova. Od r. 2009 dosud v oblasti hotelnictví ospalé Bítovsko má velmi solidní podmínky tříhvězdičkového penzionu, kde se za velmi rozumné ceny kvalitně najíte, přespíte, můžete si zasportovat, zažít wellness a vylézt na rozhlednu. Podobná není široko daleko. 

Restaurace má celkovou kapacitu 150 míst, je možno v ní provádět i kurzy a školení. Penzion disponuje 56 lůžky ve 21 pokojích. Objekt je vytápěn tepelným čerpadlem, které zvládne v létě až do podzimu vyhřívat i vodu v krytém bazénu. 

Hosté se mohou vyžít na rozsáhlých plochách pro volejbal a podobné sporty, na dětském hřišti nebo si mohou s majiteli domluvit využití bowlingu, vířivé vany nebo služeb externí masérky. Pro děti funguje malá zoo s dravci, mj. je tu opravdový krkavec Rumburak. 

Autorem dvou jeho obřích betonových napodobenin před penzionem je Michal Olšiak.

Naprosto úchvatný je výstup na zděnou rozhlednu. Buďto je součástí pobytového balíčku nebo zaplatíte symbolické vstupné nezávislé na návštěvě ostatních aktivit v penzionu. Vyhlídková plošina je výšce 26 m, celková výška věže je 30 m. Otevřeno je Út - Ne 10 - 18. Zvlášť zajímavý je pohled k jihu při podzimní inverzi, kdy uvidíte zříceninu hradu Cornštejn a za ní při mimořádně čisté atmosféře můžete spatřit Alpy, konkrétně horu Schneeberg.  

Podle:

http://www.restaurantrumburak.cz/kontakt/, 18. 5. 2020


Umístění

GPS souřadnice

48°56'35.933"N, 15°42'50.311"E

Adresa

Bítov 671 10

Google Maps | Mapy.cz

Katastrální území
Bítov
Nadmořská výška
474 m.n.m.
Základní číselné údaje
Restaurace Rumburak byla postavena r. 2004. Penzion a rozhledna Rumburak byly postaveny r. 2009.

Přístup

Příjezd vlakem

Turisté mířící na Bítov a do jeho okolí se musejí připravit na to, že tato oblast je dopravně velmi odlehlá. Nejbližší vlaková stanice se jmenuje Šumná.

Příjezd jinou hromadnou dopravou

Nejbližší zastávka autobusové linky 830 se jmenuje Bítov, rozc. Linka jezdí z Vranova nad Dyjí přes Šumnou, žel. st. a pak míří do Bítova, některé spoje dál do Lubnice. Provoz na ní je v pracovní dny poměrně hustý, o víkendu počítejte jen s několika spoji.

Příjezd osobním autem, parkování

Parkovat lze přímo u penzionu. 

Příjezd zájezdového autobusu, parkování busu

Parkovat lze přímo u penzionu.

Přístup pěšky

Poblíž penzionu vede zelená a modrá turistická značka, ale většinou stejně přijdete nebo přijedete po místní silnici od Bítova. 

Příjezd na kole, parkování kol

Penzion je dobře dostupný na kole. 

Poznámky pro vozíčkáře

V penzionu a v jeho okolí je celá řada překážek (schodů), ale dovnitř se dostanete zadním, tj. pravým vchodem. Pro vozíčkáře je přístupno jen přízemí, nikoli I. patro. Přístup na rozhlednu možný není. 

Přispěvatelé:

Jan Harmata
Vytvořeno:
Naposledy upraveno:
Datum poslední návštěvy redakce v terénu