Asia spa v Leobenu

Rozlehlé kryté městské koupaliště a wellness centrum v duchu exotiky

Kontaktní informace

+43 384 224 500
Oficiální stránky
info@asiaspa.at

V srdci Štýrska ve městě Leoben při meandru řeky Mur skupina podnikatelů postavila rozsáhlý volnočasový areál Asia spa, jehož centrem je vodní svět s několika velkými bazény a velkoryse řešenými prostory pro pasivní odpočinek a sporty a dále saunový svět inspirovaný východoasijskými tématy. 

Vodní svět najdete v areálu ve směru od pokladen vlevo. Je tu 25 m krytý bazén, horolezecká stěna, zážitkový bazén s průtokovým kanálem a několika tobogány, z nichž nejzajímavější má délku 100 m. Skluzavka Speedy Slide je sice "jen" 45 m dlouhá, zato její sklon činí 24%. 

Dva bazény můžete využít v letních měsících venku, jeden má délku 50 m, druhý 30 m. Kromě toho tady překvapí neobvykle rozsáhlá plocha pro slunění opravdu velkého počtu návštěvníků, dobrodružné hřiště a bazén pro velmi malé děti. 

Voda v bazénech není termálního původu, je to pramenitá voda z blízkých horských masívů. 

Saunový svět hledejte ve směru od pokladen vpravo. Je vyhrazen pro návštěvníky starší 16 let. Hosté mohou relaxovat a nabírat síly v několika druzích saun. Všechny jsou neobyčejně prostorné, některé zdobí asijské motivy, jedna z venkovních saun má navozovat atmosféru japonské čajovny. Zhruba uprostřed saunového světa najdete vnitřní relaxační bazén s podvodními lehátky, na okraji zase solnou koupel, ale naprosto velkoryse je řešen "hlavní" relaxační bazén s velkými rozměry plošnými i vertikálními. Vyzkoušet můžete také infrakabiny. 

Na informačních panelech doporučujeme hledat sauny, v nichž se konají saunové ceremoniály (Augfuss). V některé dny je v některých saunách vstup vyhrazen jen pro ženy (v době naší redakční návštěvy to byla středa).

Jako všude v Rakousku i v Leobenu je pamatováno na znamenité občerstvení, kdy čas zde strávený znamená 30 minut navíc na čip, který vám měří dobu strávenou v areálu. Část areálu patří vyznavačům masáží a kosmetickým službám. 

Poněkud složitý systém vstupného najdete zde

Otevřeno: 

Venkovní bazén: 9:00 - 19:00

Vodní svět a saunový svět: 9:00 - 21:00

Umístění

GPS souřadnice

47°23'12.5"N 15°05'47.3"E

Adresa

In Der Au 3
Leoben 8700

Google Maps | Mapy.cz

Nadmořská výška
530 m.n.m.

Přístup

Příjezd vlakem

Přes Leoben vede mj. železniční trať Wien - Villach, kudy jezdí i mezinárodní vlaky z České republiky. Leoben ale není rychlíková stanice, přestoupit se musí v Bruck an der Mur. 

Příjezd osobním autem, parkování

Jeďte z Česka např. přes Wien a Semmering nebo přes Mariazell. Před lázněmi je obrovské parkoviště. 

Příjezd zájezdového autobusu, parkování busu

Viz příjezd pro osobní auta. 

Přístup pěšky

Areál najdete v severní části města v meandru řeky Mur na jejím pravém břehu. 

Příjezd na kole, parkování kol

Zastávka v Asia spa v Leobenu může být příjemným zpestřením při cyklistickém putování na dálkové trase Murradweg. Pokud jedete se stany, kempovat můžete např. v Hinterbergu. 

Poznámky pro vozíčkáře

Asia spa není bezbariérové. 

Přispěvatelé:

Jan Harmata
Vytvořeno:
Naposledy upraveno:
Datum poslední návštěvy redakce v terénu