Koupaliště Újezd u Boskovic

Hezké rekreační místo


Pod obcí Újezd u Boskovic najdete v létě překvapivě příjemné osvěžení v podobě velkého koupaliště. Vodní plocha (která je oficiálně požární nádrží s upravovanou pitnou vodou) má úctyhodné rozměry 56 x 26 m, na jednom okraji lze pohodlně plavat, druhý slouží jako místo pro menší děti. Okolo vody se rozkládá příjemný trávník, milovníci stínu ovšem budou muset poodejít k odpočinku kousek dál k lesu, který ze severní části s areálem sousedí. Vstup je zpoplatněn symbolickou částkou 20 Kč (r. 2015), areál není oplocen. Nabízí se tu základní služby v podobě WC a občerstvení. Koupání návštěvníci provozují na vlastní nebezpečí. Parkovat lze na odstavné ploše blízko vody, pokud by snad návštěvníků bylo více, je nutno auto nechat stát poblíž obce nad koupalištěm. Umístění

GPS souřadnice

49°27'26.755"N, 16°39'10.709"E

Adresa

Újezd u Boskovic 680 01

Google Maps | Mapy.cz

Katastrální území
Újezd u Boskovic
Nadmořská výška
475 m.n.m.
Základní číselné údaje
Vodní plocha určená ke koupání má rozměry 56 x 26 m.

Přístup

Příjezd vlakem

Nejbližší železniční zastávka se jmenuje Doubravice nad Svitavou (trať Brno - Česká Třebová).

Příjezd jinou hromadnou dopravou

Do Újezdu u Boskovic se dostanete linkou 259 na trase Doubravice n. Svitavou, žst - Újezd u Boskovic - Boskovice, aut. st.  V Boskovicích je autobusové nádraží blízko vlakového. 

Příjezd osobním autem, parkování

Autem lze přijet až těsně ke koupališti. Za parkování se neplatí (stav r. 2017). 

Příjezd zájezdového autobusu, parkování busu

Bus může přijet až těsně ke koupališti, pokud by si snad řidiči busů s nízkým podvozkem na poslední úsek netroufli, nechte vůz na parkovišti nad koupalištěm u obce. 

Přístup pěšky

Od autobusové zastávky jděte po silnici k západnímu okraj obce a zde se dejte podél zahrádek doleva. Z centra obce půjdete necelý kilometr. Tuto cestu radíme proto, že od okraje obce se naskytne nádherný výhled

Příjezd na kole, parkování kol

Okolo koupaliště vede cyklotrasa 5203, která v nedalekém lese vede po cestách i pěšinách a má na některých úsecích terénní ráz. Míří do Kuniček. 

Poznámky pro vozíčkáře

Areál je pro vozíčkáře dostupný, ale nejsou tu pozvolné vstupy do vody ani žádná zařízení, která by usnadnila vozíčkářům koupání. 

Přispěvatelé:

Jan Harmata
Vytvořeno:
Naposledy upraveno:
Datum poslední návštěvy redakce v terénu