Veřejné tábořiště Křtiny

Levné, ale přesto pěkné táboření u koupaliště v městysi v těsné blízkosti Moravského krasu

Kontaktní informace

+420 777 876 873
Oficiální stránky
stan.prikryl@seznam.cz

Veřejné tábořiště Křtiny (též uváděno jako kemp Křtiny) se rozkládá na rovinaté travnaté ploše u koupaliště. Patří k levným možnostem, jak strávit hezké dny v těsné blízkosti Moravského krasu. Výhodou je, že v ceně přenocování je "ukryta" možnost si zaplavat v čisté vodě. Areál je udržovaný a čistý. Sprchy, WC a občerstvení je v hlavní budově. Na koupališti se konají různé akce, doporučujeme, abyste se předem o nich informovali na webových stránkách provozovatele. Pokud akci vyhledáváte, pak Vás může nadchnout, pokud však chcete klid na táboření, přespání a koupání, mohla by Vás existence akce zaskočit.

Umístění

GPS souřadnice

49°17'35.365"N, 16°44'59.476"E (vchod do areálu)

Adresa

Křtiny 679 05

Google Maps | Mapy.cz

Katastrální území
Křtiny
Nadmořská výška
430 m.n.m.
Základní číselné údaje
Koupaliště: Rozměry velkého bazénu: 50 m x 20 m, hloubka 130 - 230 cm. Rozměry malého bazénu: 12 m x 8 m, hloubka 80 cm Plocha pro táboření: cca 0,25 ha

Přístup

Příjezd vlakem

Nejbližší železniční zastávkou je Adamov zastávka. Odsud je to pěšky po modré značce do Křtin cca 9 km.

Příjezd jinou hromadnou dopravou

Velmi oblíbená a poměrně vytížená je linka autobusů 201 Brno-Židenice, žel. st. – Brno, Stará Osada – Křtiny – Jedovnice. Z Adamova do Křtin anebo z Vyškova do Křtin se dostanete autobusem 157. Z obou linek vystupte na zastávce Křtiny, kino. A konečně „miniaturní“ spojení představuje linka 216 ze Křtin do sousední vesnice Habrůvka, ta však k zastávce Křtiny, kino nezajíždí, má počáteční či koncovou stanici u kostela.

Příjezd osobním autem, parkování

S osobním autem lze pohodlně po silnicích II. či III. tř. do Křtin přijet z Brna, Adamova, Jedovnic či Vyškova. Parkoviště a odstavné plochy sice v Křtinách neposkytují mnoho prostoru, ale běžně stačí. Při poutích nebo slavnostech ovšem v Křtinách moc naděje na parkování není. Tábořiště s koupalištěm jsou ovšem od kostela dost daleko, takže zaparkování tu nebývá problémem.

Příjezd zájezdového autobusu, parkování busu

Pokud je volné parkoviště před koupalištěm, může zde parkovat i autobus.

Přístup pěšky

Do Křtin vede tudy několik turistických značek, jmenujme významnější přístupové trasy – po jedné modré se sem dostanete z Adamova pěkným údolím Křtinského potoka a pak přes kopec, druhá modrá sem turisty přivádí ze železniční zastávky Babice nad Svitavou. Po červené značce sem můžete dojít z Bílovic nad Svitavou. To byly trasy, kam lze dojet na výchozí bod vlakem. Z Jedovnic sem vedou přístupové trasy hned dvě – zelená přes Rudice a žlutá přes les a vrcholové partie Proklestu. Všechny trasy jsou zhruba půldenní a nadchnou milovníky lesů a ticha. Velmi blízko areálu vede zelená značka Hádek - Březina - Křtiny.

Z nejbližší zastávky Křtiny, kino je to k areálu cca 290 m, od kostela P. Marie pak asi 680 m.

Příjezd na kole, parkování kol

Cyklisté do Křtin mohou přijet po silnicích od Adamova údolím Křtinského potoka, od Jedovnic, od Vyškova přes Bukovinku nebo od Brna přes Ochoz. Jízdu po silnicích ale příliš nedoporučujeme, protože do oblasti Křtin a Moravského krasu míří hodně automobilistů. Cyklotrasy 5077 poblíž Křtin a 5081 přes Křtiny částečně využívají lesních silnic bez automobilového provozu. Kola lze na koupališti parkovat u stojanu.

Poznámky pro vozíčkáře

Vozíčkářům doporučujeme pro návštěvu Křtin doprovod, městys je v kopcovitém terénu. Pohyb po koupališti a tábořišti je ale celkem bezproblémový.

Přispěvatelé:

Jan Harmata
Vytvořeno:
Naposledy upraveno:
Datum poslední návštěvy redakce v terénu