Barcaggio

Osada na severu Korsiky


Na severní výspě Korsiky najdete jen několik malých vesnic. Turisté sem buď přijíždějí kvůli tomu, aby se pouze podívali na nejsevernější místa ostrova anebo si projdou celou, asi 24 km dlouhou pobřežní Sentier des Douaniers (Stezku celníků).

Pokud přijedete do Barcaggia jen na obhlídku nejsevernějšího bodu, pak se připravte na příjezd po jedné ze dvou velmi úzkých silniček. V osadě jsou jen velmi omezené možnosti ubytování a stravování, pláž (částečně skalnatá) je přírodní a malá. Občas ji kromě turistů navštěvují místní krávy. V okolí Barcaggia je hodně míst s pěknými výhledy na moře a s velmi zajímavou vegetací. 

Pokud půjdete po pobřežní stezce, doporučujeme začít v Macinaggiu, zde si sehnat mapu trasy v infocentru, a celou trasu ujít za jeden den. Ale také můžete v Barcaggiu přenocovat a trasu překonat v pohodovém režimu za dva dny s vychutnáváním výhledů na moře, na ostrov Giraglia a s občasným vykoupáním. Zpět z cílového místa Port de Centuri do Macinaggia se dostanete pěšky, stopem nebo taxíkem. 


Umístění

GPS souřadnice

43°0'22.554"N, 9°24'7.437"E

Google Maps | Mapy.cz

Nadmořská výška
0 m.n.m. - 20 m.n.m.

Přístup

Příjezd osobním autem, parkování

Barcaggio je dostupné jednou ze dvou úzkých přístupových silniček. Ve vesnici Ersa odbočte z hlavní silnice D80 k severu a pak doprava. Na parkovištích v Barcaggiu je dostatek míst. 

Příjezd zájezdového autobusu, parkování busu

S busem do Barcaggia jezdit nedoporučujeme. Silnice je příliš úzká. 

Přístup pěšky

Pokud půjdete po pobřežní 24 km dlouhé Sentier des Douaniers (Stezce celníků), doporučujeme začít v Macinaggiu, zde si sehnat mapu trasy v infocentru, a celou trasu ujít za jeden den. Ale také můžete v Barcaggiu přenocovat a trasu překonat v pohodovém režimu za dva dny s vychutnáváním výhledů na moře, na ostrov Giraglia a s občasným vykoupáním. Zpět z cílového místa Port de Centuri do Macinaggia se dostanete pěšky, stopem nebo taxíkem. 

Příjezd na kole, parkování kol

Barcaggio je dobře dostupné na kole. Jen se připravte na častá stoupání a sjezdy. 

Poznámky pro vozíčkáře

Pokud přijedete autem, pak na většině míst v Barcaggiu a v okolí nebudete mít problém s přístupností nejbližších lokalit, hlavně vyhlídkových míst. 

Přispěvatelé:

Jan Harmata
Vytvořeno:
Naposledy upraveno:
Datum poslední návštěvy redakce v terénu