Výhledy na Třebíč z ulice Skalní

Hezká vycházka nad židovskou čtvrtí


V Třebíči se nad bývalou židovskou čtvrtí vine v prudké stráni několik ulic. Jedna z nich, ulice Skalní slouží místním i návštěvníkům města k vycházkám, na nichž se můžete kochat výhledy na město s dominantní věží. Poněkud více vpravo rozeznáte Libušino údolí, nad ním železniční viadukt a ještě vpravo od něj větrný mlýn. Ten ale musíte hledat zkušeným okem. Není pohledově výrazný, rozhodně ne tolik, jako věžáky také vpravo od viaduktu. 


Umístění

GPS souřadnice

49°13'5.545"N, 15°52'42.879"E

Adresa

Skalní
Třebíč 674 01

Google Maps | Mapy.cz

Katastrální území
Třebíč
Nadmořská výška
410 m.n.m.- 430 m.n.m.

Přístup

Příjezd vlakem

Jeďte do žst Třebíč na trati Brno - Jihlava.

Příjezd jinou hromadnou dopravou

Třebíč je přirozeným centrem místní autobusové dopravy, městem projíždějí i dálkové spoje, např. Brno - České Budějovice. Autobusové nádraží je mnohem blíže k centru než vlakové nádraží. 

Příjezd osobním autem, parkování

Parkovat můžete např. v ulici Pod Zámkem (neplacené stání) nebo na Karlově náměstí (placené stání). Lze ale i dojet na malé parkoviště v ulici Skalní.

Příjezd zájezdového autobusu, parkování busu

Parkovat můžete v ulici Kateřiny z Valdštejna u zimního stadionu (placené stání) nebo v ulici Pod Zámkem (neplacené stání). 

Přístup pěšky

Jděte z Karlova náměstí přes lávku plk. Svobody na levý břeh Jihlavy. Pak vystoupejte např. ulicí Blahoslavovou (zde je Zadní synagoga) a schodištěm V Mezírce. 

Příjezd na kole, parkování kol

Ulice Skalní je dobře dostupná na kole. Jen si musíte pro zdolávání kopečků připravit fyzickou kondici. 

Poznámky pro vozíčkáře

Pokud si vezmete doprovod pro zdolávání kopečků, nebudete mít s dosažením ulice Skalní problém. Ale také můžete dorazit až na místní parkoviště. 

Přispěvatelé:

Jan Harmata
Vytvořeno:
Naposledy upraveno:
Datum poslední návštěvy redakce v terénu