Palouk Panská louka

Záměrně nezalesněné místo severně od Brna-Soběšic


Panská louka je nepříliš rozlehlá nezalesněná plocha při pěšině Karla Morávka na křižovatce červené a modré značky v lesích severně od Brna-Soběšic. Okolo palouku je vysázeno několik okrasných, hlavně domácích dřevin. Okolí láká k posezení, ale parková úprava, lavičky nebo odpočívadlo zde nejsou (stav r. 2020). 


Umístění

GPS souřadnice

49°15'38.782"N, 16°38'21.928"E

Adresa

Brno-Soběšice
Brno 644 00

Google Maps | Mapy.cz

Katastrální území
Soběšice
Nadmořská výška
350 m.n.m.

Přístup

Příjezd vlakem

Nejbližší železniční stanicí je Brno-Královo Pole. Z prostoru před dopravní budovou jezdí do lesů severně od Soběšic městský autobus (s přestupem v zastávce Soběšice, Klarisky).

Příjezd jinou hromadnou dopravou

Poblíž Panské louky zastavuje (na znamení) autobus č. 57 na lince mezi brněnskými městskými částmi Husovice a Útěchov. Některé spoje pokračují ještě dále do Vranova. Výstupní zastávka se jmenuje Lesní školka.

Pokud chcete přijet z Brna-Králova Pole, nastupte na autobus č. 43 na počáteční zastávce před halou nádraží Brno-Královo Pole. Jeďte na konečnou do zastávky Soběšice, Klarisky, zde přestupte na linku 57 směr Útěchov nebo Vranov. Výstupní zastávka se jmenuje Lesní školka.

Příjezd osobním autem, parkování

Parkovat můžete buď někde v Brně-Soběšicích nebo u autobusové zastávky Lesní školka. 

Příjezd zájezdového autobusu, parkování busu

Parkovat můžete v Brně-Soběšicích v některé z ulic. 

Přístup pěšky

Jděte z Brna-Soběšic pěšinou a naučnou stezkou Karla Morávka. Červená značka se klikatí k Panské louce asi 5 km. Také můžete přijít po modré značce z autobusové zastávky Lesní školka - asi 1 km, ale tato cesta není tak atraktivní. Celá červeně značená pěšina Karla Morávka měří asi 7,5 km. 

Příjezd na kole, parkování kol

Pěšina Karla Morávka i modrá značka na Panské louce jsou určeny pro pěší. Cyklisté sem ale jezdí také. Pěšina Karla Morávka je pro horská kola atraktivní a vcelku dobře sjízdná, ale doporučujeme cyklistům, aby brali ohled na pěší. 

Poznámky pro vozíčkáře

Panská louka není pro vozíčkáře dostupná. 

Přispěvatelé:

Jan Harmata
Vytvořeno:
Naposledy upraveno:
Datum poslední návštěvy redakce v terénu