Kemp Obora

Možnost nenáročné rekreace na pravém břehu Brněnské přehrady

Kontaktní informace

+420 546 223 334, fax: +420 546 223 334
Oficiální stránky

Poznámka na úvod:

Při naší poslední redakční návštěvě v červenci r. 2022 kemp nevykazoval žádné známky provozu.


Kemp Obora je tradičním ubytovacím místem na pravé břehu Brněnské přehrady. Může sloužit jako základna pro osoby, které láká koupání ve vodách přehrady nebo jako místo, odkud lze podnikat zajímavé výlety spojené s poznáváním Brna a jižní Moravy. Bývají tu ubytováni diváci motoristických podniků na Masarykově okruhu. 

Kemp má velmi dobré autobusové spojení s Brnem. Ačkoliv se katastrálně rozkládá na území města, je zcela obklopen lesy. Nevýhodou je, že ačkoli leží velmi blízko vod Brněnské přehrady, nemá vlastní pláž. Za nejbližším koupáním se musí jet na Rokli vzdálenou 1,8 km. Okolo kempu plují lodě, avšak zastávka lodní dopravy přímo v kempu není. Nejbližší zastávky jsou buď Rokle nebo Hrad Veveří.

Návštěvníci se mohou ubytovat buď v bungalovech, apartmánech nebo ve vlastní stanu či karavanu. Sprchy a WC jsou v samostatné budově. Občerstvení je v bistru, které nabízí venkovní zastřešené posezení. Ubytovaní mohou použít hřiště pro míčové hry, děti uvítají houpačky, pískoviště a prolézačky. Na vyhrazených místech je možno klást oheň. Kemp je oplocen a osvětlen.

Otevřeno:
květen:          9:00 - 20:00 hod.
červen:          8:00 - 21:00 hod.
červenec:      8:00 - 22:00 hod.
srpen:            8:00 - 22:00 hod.
září:               9:00 - 20:00 hod.

Při naší poslední redakční návštěvě v červenci r. 2022 kemp nevykazoval žádné známky provozu.

    


Umístění

GPS souřadnice

49°15'21.570"N, 16°28'33.612"E

Adresa

Rakovecká 72
Brno-Bystrc
Brno 635 00

Google Maps | Mapy.cz

Katastrální území
Bystrc
Nadmořská výška
246 m.n.m. - 262 m.n.m.
Základní číselné údaje
Plocha pro stanování je asi 2,05 ha.

Přístup

Příjezd vlakem

 Jeďte do žst Brno hlavní nádraží, odsud pak tramvají č. 1 směr Bystrc, Ečerova nebo do žst Brno - Královo Pole a odtud pak trolejbusem č. 30.

Příjezd jinou hromadnou dopravou

Jeďte tramvají č. 1 od Hlavního nádraží směr Bystrc, Ečerova a vystupte na zastávce Přístaviště. Odtud lze pokračovat pěšky.

Ze železniční stanice Brno-Královo Pole jeďte trolejbusem č. 30 do zastávky Podlesí, kde přestupte na tramvaj č. 1, 3, 10 a jeďte do zastávky Zoologická zahrada. Z centra Brna, ze zastávky Česká jedou do zastávky Zoologická zahrada tramvaje č. 3 a 10. 

Pro jízdu ze zastávky Zoologická zahrada pak použijete autobus č. 303, který jezdí po pravém břehu Brněnské přehrady do Veverské Bítýšky. Vystupte na zastávce Obora (přímo u kempu), počítejte ale s tím, že autobus 303 nemá "tramvajové" intervaly mezi spoji.

Velmi atraktivní, i když dražší, je jízda lodí na zastávku Hrad Veveří z počáteční zastávky Přístaviště, pak je nutno jít po silnici ve směru zpět k městu asi 1,2 km.

Příjezd osobním autem, parkování

Jeďte z Brna směr Veverská Bítýška po silnici 384, z dálnice Brno - Praha lze sjet na exitu Ostrovačice. Před recepcí lze parkovat, aniž byste se ubytovávali.  

Příjezd zájezdového autobusu, parkování busu

Platí stejné informace jako pro jízdu autem.

Přístup pěšky

Ze zastávky lodní dopravy Hrad Veveří jděte pěšky směrem k městu Brnu po silnici asi 1,2 km.

Pokud se chcete dostat do kempu Obora zajímavým výletem, pak vyjděte např. z Brna-Žebětína, zastávka autobusu 52 Ríšova. Nejprve po žluté značce na rozcestí Stinská, pak po hřbetu Podkomorských lesů po zelené značce na sever, celkem 8 km.

Příjezd na kole, parkování kol

Na kole se lze dostat do kempu Obora velmi snadno po silnici podél pravého břehu Brněnské přehrady. Cyklostezka tu nevede, dejte pozor na hustý provoz aut a úzké krajnice. Silnice podél pravého břehu přehrady je označena značkami cyklotrasy č. 1 (Brno - Praha).

Poznámky pro vozíčkáře

Pohyb po kempu by vozíčkářům neměl činit problém, zejména pak po pevných plochách.

Přispěvatelé:

Jan Harmata
Vytvořeno:
Naposledy upraveno:
Datum poslední návštěvy redakce v terénu