Vodní nádrž Karolín

Koupání a odpočinek u vody v sympatické vesnici


Nedaleko města Rájec-Jestřebí, které vyhledávají turisté k návštěvě zámku, je poměrně neznámá, ale malebná víska Karolín, administrativně součást města. V ní byla postavena malá nádrž, která je vyhledávána rybáři, ale také k rekreaci a koupání. Břehy jsou travnaté, čisté, jsou tu umístěny odpadkové koše. Odpočívat můžete na slunci nebo ve stínu stromů. Poblíž břehu se nachází letní dětský tábor. 

Koupání je na vlastní nebezpečí. 

Od nádrže, ale i z jiných míst vsi se naskýtají daleké výhledy, ale nejlepší je asi 550 m na jih od středu zástavby. Viz popis zde
     


Umístění

GPS souřadnice

49°24'27.998"N, 16°39'49.063"E

Adresa

Karolín
Rájec-Jestřebí 679 02

Google Maps | Mapy.cz

Katastrální území
Karolín
Nadmořská výška
430 m.n.m.
Základní číselné údaje
Nádrž má rozlohu asi 0,65 ha.

Přístup

Příjezd vlakem

Nejbližší železniční stanice se jmenuje Rájec-Jestřebí a leží na trati 260 Brno - Česká Třebová. Zastavují tu jen osobní vlaky.

Příjezd jinou hromadnou dopravou

Do osady Karolín jezdí linka č. 240 na trase Sloup - Rájec-Jestřebí, žst. V pracovní dny je spojení poměrně časté, o víkendu sem jedou jen tři páry spojů. Silnice do Karolína je slepá, autobus sem jezdí závlekem.

Příjezd osobním autem, parkování

Autem můžete do Karolína přijet po místní silnici, která sem odbočuje mezi Petrovicemi a Rájcem. Parkovat lze ve vsi bez problémů.

Příjezd zájezdového autobusu, parkování busu

Autobus se do Karolína dostane také bez problémů a lze s ním tady docela dobře zaparkovat.

Přístup pěšky

Přes Karolín vede žlutá turistická značka, po které se sem dostanete buď stoupáním od žst. Rájec-Jestřebí a pak okolo zámku Rájec (4 km) nebo klesáním od Petrovic (3 km).

Příjezd na kole, parkování kol

Přes Karolín vede cyklotrasa 5085 Sloup - Rájec-Jestřebí, žst., která ale nekopíruje průběh žluté pěší značky. Vzdálenosti jsou na ní ale zhruba stejné. Pokud po ní pojedete z Rájce, počítejte se značným stoupáním a sjízdností jen pro horská kola, ze Sloupu se nejdříve k Petrovicím stoupá, poté ke Karolínu klesá.

Poznámky pro vozíčkáře

Nádrž je pro vozíčkáře dobře dostupná. Pokud ale máte úmysl prohlížet si ji z více stran, vezměte si s sebou doprovod. 

Přispěvatelé:

Jan Harmata
Vytvořeno:
Naposledy upraveno:
Datum poslední návštěvy redakce v terénu