Kamenná studánka u Vyžlovky

Zdroj vody poblíž rekreačního rybníka


Kamenná studánka je krásným příkladem péče o vodní zdroje. Pěkná stavbička zpestřuje cestu turistům a výletníkům na jižním břehu Vyžlovského rybníku. Asi 200 m směrem k hrázi je ještě jeden pramen, který jsme nazvali Studánka u Vyžlovského rybníka
 
Podle:

https://www.estudanky.eu/178-studanka-kamenna, 2. 3. 2020


Umístění

GPS souřadnice

49°58'40.50"N, 14°46'58.58"E

Adresa

Vyžlovka 281 63

Google Maps | Mapy.cz

Katastrální území
Vyžlovka
Nadmořská výška
405 m.n.m.

Přístup

Příjezd vlakem

Jeďte do žst Říčany na trati Praha - Benešov u Prahy. 

Příjezd jinou hromadnou dopravou

Z Prahy od stanice metra Háje jezdí do Vyžlovky autobusy 381 směr Kutná Hora, 382 směr Sázava, 387 směr Uhlířské Janovice. V případě linky 381 a 387 vystupte na zastávce Vyžlovka, v případě linky 382 vystupte na zastávce Vyžlovka, hotel Praha

Příjezd osobním autem, parkování

Pokud chcete jít na procházku po jižním břehu Vyžlovského rybníka, pak nechte auto na rozcestí místní silnice U Splavu a ulice Pražská. Nebo můžete parkovat na severním okraji Louňovic. 

Příjezd zájezdového autobusu, parkování busu

Doporučujeme účastníky akce nechat vystoupit v Louňovicích a čekat na ně např. ve Vyžlovce na rozcestí místní silnice U Splavu a ulice Pražská.

Přístup pěšky

Podél jižního břehu Vyžlovského rybníka přímo okolo studánky vede červeně značená trasa Úvaly - Jevany (-Senohraby). Velmi hezký průběh téměř stále přes lesy. 

Příjezd na kole, parkování kol

Jižní břeh Vyžlovského rybníku je velmi vhodný pro jízdu na kole. Okolo severního břehu vede dálková cyklotrasa č. 1 Brno - Praha.

Poznámky pro vozíčkáře

Jižní břeh je vhodný pro vycházky vozíčkářů s doprovodem. 

Přispěvatelé:

Jan Harmata
Vytvořeno:
Naposledy upraveno:
Datum poslední návštěvy redakce v terénu